Produkty Anwen – inny wymiar pielęgnacji włosów

2022-06-09

Produkty polskiej marki Anwen to kosmetyki do pielęgnacji włosów i skóry głowy. Zna je każda osoba, która choć trochę interesuje się świadomą pielęgnacją włosów Niegdyś marka kojarzona z wąskim gronem włosomaniaczek, dziś obecna jest na półkach wielu drogerii stacjonarnych i internetowych. Nieustannie poszerza swój asortyment, wyznacza trendy i edukuje kolejne pokolenia w temacie poprawnego odczytywania potrzeb swoich włosów. 


Produkty Anwen – rozumieją potrzeby włosów

Produkty Anwen to szeroka gama preparatów do włosów, w której możemy wyróżnić szampony, odżywki, maski do włosów, oleje, sera zabezpieczające końcówki, mgiełki, suplementy diety. W portfolio znajdują się również akcesoria, takie jak turbany i jedwabne gumki do włosów.

Wszystkie kosmetyki zostały opracowane pod kątem porowatości włosów i równowagi PEH. To właśnie te dwa kluczowe pojęcia dla pielęgnacji włosów marka Anwen jako pierwsza wprowadziła w klasyfikacji kosmetyków na polskim rynku beauty. Obecnie korzysta z niej wielu producentów.

Anna Kołomycew założycielka tej marki kryterium porowatości włosów postawiła jako kluczowe do zrozumienia potrzeb włosów. Czy jest porowatość? W skrócie rzecz ujmując, to stopień odchylenia łuski od kory włosa. Jeżeli łuski są mocno rozchylone, włosy bez odpowiedniej pielęgnacji będą szorstkie, puszące się i matowe. Włosy średnioporowate określa się jako włosy normalne, nie są szorstkie, ale też nie są gładkie jak włosy niskoporowate. Są dość łatwe w stylizacji. Włosy niskoporowate mają łuski ściśle przylegające do powierzchni włosa, co sprawia, że pasma są gładkie i lśniące. 

A to PEH! Bądź w równowadze

Każdy typ włosa choć różni się od siebie porowatością, ma jednak podobne zapotrzebowanie na substancje aktywne. Do najważniejszych grup składników należą: proteiny, emolienty i humektanty – w skrócie PEH. Szkopuł tkwi jednak nie w tym, jakie to substancje, ale jaka powinna być ich proporcja. Każdy rodzaj włosów ma inne preferencje, co do emolientów, protein i humektantów. Równowaga PEH jest zatem najważniejsza w utrzymaniu włosów w doskonałej kondycji.

Dlatego też w nazewnictwie produktów Anwen pojawia się informacja, do jakiej porowatości włosów przeznaczony jest dany kosmetyk. Nazwa preparatu wskazuje również na to, jakich składników z konkretnej grupy P – E – H jest najwięcej w formule produktu. Spójrzmy na przykłady: odżywka Emolientowa Akcja do włosów o niskiej porowatości, Proteinowa Magnolia odżywka do włosów o średniej porowatości, itp. Podobny podział tyczy się masek i olejów do włosów.

W przypadku szamponów marka postawiła na tradycyjny podział, ponieważ szampon myje skórę głowy, dlatego jego cechy powinny odnosić do skóry właśnie. W ofercie znajdziemy szampony do skóry normalnej i przetłuszczającej się oraz do skóry suchej i wrażliwej.

Odpowiedni balans pomiędzy składnikami, jakie dostarczamy włosom podczas ich pielęgnacji, przełoży się na zachwycające efekty. Wystarczy jedynie odrobina czasu i cierpliwości, aby zobaczyć je na własne oczy. Produkty marki Anwen będą w tym pomocne.